|
|
Winners |
|
Under 8 Boys | Under 8 Girls |
1st Place:
Ananda Sasthralaya, Kotte Lasith Bhashana Perera Nethpriya Manubhashitha Sithum Ethalo Perera Kavidu Hansana Jayasahan Hansana |
1st Place:
ST. Joseph’s Girl’s School, Nugegoda |
2nd Place:
Buddhi School of Chess, Gampaha Nisala Induwara Artigala Lokitha Hapuarachchi Bihindu Yethmal Vitharana Manusha Pulasthi Bandara Manusha Samahith Liyanage |
2nd Place:
Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya Sewmini Vihanga Vinuki Samarakoon Lisumi Minsadi Sathri Wanigasinghe Hansanadini |
3rd Place:
Nalanda College Vimukthi Prathap Deraniyagala Chanula Jayanim Jayamaha Bushan Kaveesha Pravara Bhupathi Somabandu Saveen Premarathna |
3rd Place:
Anatoly Karpov Chess Club Dilunya De Mel Nimsi Jayasinghe Azma Bihara Himsarani |
Under 9 Boys | Under 9 Girls |
1st Place:
Junior Chess Club, Gampaha Raveen Nimesh ASkey R.A .Arindu Ranasinghe A.R.M.V. Kalan Bandara T.M.M Thennakoon Amoda yehen Attanayake |
1st Place:
Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya Mehara Chenuli Minosha Jayasuriya Kimuthu Bopitiya Linara Gamlath Amanda Wanigasinghe |
2nd Place:
Sri Dharmaloka Vidyalaya, Kelaniya G.C.K. Sasmitha K.A.A. Thamindu D.D. Hikkaduwa S.S. Subasinghe K.A. Oshan Anjana |
2nd Place:
Gampaha Distric Junior Chess Club Roshell Nathasha Askey K.S .Chethaki Fernando Michela Malshi Fernando S.A .Tashini Minaya H.A.Dishmi Sithara |
3rd Place:
Isipathana College Thenula Pudamjith Janula Pannila Thenuka Yasas Senuja Dinuwara Tharusha Gimhan |
3rd Place:
Giggles International School Anuththara Isurunie Amandi Dulasha Seshani Pathirana Gnei Ayesha Hasala Sumudhuni |
Under 10 Boys | Under 10 Girls |
1st Place:
St. Joseph’s College, Negombo W. Brian Perera M. J. Thilina S. Dias Rayan Avishka Perera Hurvy Rushain Peiris H.D. Dumidu Kaveesha |
1st Place:
Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya Nimsi Dharmarathna Uvini Nelakna Akashi Keshalika Gunaratne Sewwandi Perera Chathuni Imaya |
2nd Place:
Veluwana College T.A. Chamika Jayamal S.D. Thanuwara A.D.S. Viranga W.A. Manura Nimesh A.C.M. Omer |
2nd Place:
Giggles International School Nethmi Nirasha Gamage Dinushi Tharushika Hiruni Niketha Dewni Kaveesha Kulatunge Chalana Ranwala |
3rd Place:
Sri Dharmaloka Vidyalaya, Kelaniya Anuja Gamage P.M.T.G. Bandara T.W. Jayarathna Niukshana Perera S.S. Hewanayaka |
3rd Place:
Musaeus College Piumini Idamegedara Thihansa Sarathchandra Sithma Janudi Tharindee Pilapitiya Malindi Malshika Welarathna |
Under 11 Boys | Under 11 Girls |
1st Place:
D,S. Senanayake College Chirath Umayanga Hettiarachchi Dinil Rangindu Naotunna Tharusha Salinda Perera Kethaka Palipana Akeel Raheem |
1st Place:
Anatoly Karpov Chess Club Vinuri Vibudana Jithma Randeny Thanuri Piyathma Suhara Chandrasekera Savindi |
2nd Place:
Ananda College Seniya Wickramsinghe Thisal Denuwan Nipun Pathirathna Komuthu Apsara Dinura Liyanage |
2nd Place:
Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya Chamoshi Kavindya Umini Sureka Thisuri Yahampath Iyesha Sewwandi Shanika Sewwandi |
3rd Place:
St. Thomas’ College K.M.A.I. Kulatunga B. Sharangan E. Abimanju N. Yogapranasan G.V. Rjapakse |
3rd Place:
Rathnavali Balika Vidyalaya Sakuni Navanjana Sandunika Lakmini Nilakshi Sewwandi Delmi Tharushika Dilki Maheshika |
Under 12 Boys | Under 12 Girls |
1st Place:
Ananda College Chamodya De Silva Akila Abeyratne Supun Kuruppu Mojitha Gunarathne Dinindu Illukpitiya |
1st Place:
King Square Chess Club Indumini Umayangana Nilupuli Chamodya Rashini Kavindi Chathumini Rashmika Ranchana David |
2nd Place:
Mahanama College Kaveesh Jayasuriya Asel Eksith Hasanka Madushan Biyon Maduwantha Tharindu Madushanka |
2nd Place:
Gothami Balika Vidyalaya Aishwarya Kulathilaka Sarani Anuththar Sathmi Sihara Vishmi Kularathna Malsha Sathyani |
3rd Place:
Wesley College Zain Dore Navindu Amarasinghe Suthira Wijayawardena Savin Sooriyaarachchi Rashmitha Divaneth |
3rd
Place: Musaeus College Sajini Balasuriya Hiruni Nikeshala Hansini Perera AmayaFernando Sayuru Siriwardane |
By Mrs. Suneetha Wijesuriya,
|
|
Please send us your
correct & full names to suneechess@yahoo.com |
|