Rank |
Title |
Name |
Pts |
Place |
Category |
|
344 |
|
R L Mihini B
Liyanage |
3 |
Champion |
Under 6 Girls |
|
|
|
|
|
|
|
|
age group F08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
179 |
|
W A Vinoli
Onethra Withanarachchi |
5 |
Equal Champion |
Under 8 Girls |
|
184 |
WCM |
R M Dinithi
Panchali Rathnayake |
5 |
Equal Champion |
Under 8 Girls |
|
225 |
|
I M T S
Gunawardena |
4½ |
2nd Runner Up |
Under 8 Girls |
|
|
|
|
|
|
|
|
age group F10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
117 |
|
Ashvini
Pavalachandran |
5½ |
Champion |
Under 10 Girls |
|
142 |
|
Thenugi Dilanya
Jayasinghe |
5 |
Equal First |
Under 10 Girls |
|
165 |
|
Tharusha Samadhi
Dassanayake |
5 |
Equal First |
Under 10 Girls |
|
168 |
|
H K T Dewnethmie
Dahampriya |
5 |
Equal First |
Under 10 Girls |
|
|
|
|
|
|
|
|
age group F12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
52 |
|
Sandili Kanishka
Udagedara |
6 |
Equal Champion |
Under 12 Girls |
|
55 |
|
Roshell Nathasha
Askey |
6 |
Equal Champion |
Under 12 Girls |
|
100 |
|
W A D Sumudu
Wijesinghe |
5½ |
Equal Third |
Under 12 Girls |
|
106 |
|
W P Voji Nimla
Pathirana |
5½ |
Equal Third |
Under 12 Girls |
|
112 |
|
Sandaruwi M
Vithanage |
5½ |
Equal Third |
Under 12 Girls |
|
115 |
|
D D M R G K
Dissanayake |
5½ |
Equal Third |
Under 12 Girls |
|
|
|
|
|
|
|
|
age group F15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
56 |
|
I M T M
Gunawardana |
6 |
Equal Champion |
Under 15 Girls |
|
63 |
|
P A R R Nonis |
6 |
Equal Champion |
Under 15 Girls |
|
73 |
|
M A D Maheshika
Madurapperuma |
6 |
Equal Champion |
Under 15 Girls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
age group U06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
250 |
|
R A S C
Ranasinghe |
4 |
Champion |
Under 6 Boys |
|
312 |
|
Disara
Thennakoon |
3½ |
Equal Second |
Under 6 Boys |
|
320 |
|
Navinu
Weerasooriya |
3½ |
Equal Second |
Under 6 Boys |
|
321 |
|
R A K K Rajapakshe |
3½ |
Equal Second |
Under 6 Boys |
|
|
|
|
|
|
|
|
age group U08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
110 |
|
Senila Amaneth
Gunarathne |
5½ |
Champion |
Under 8 Boys |
|
172 |
|
Dewsara Thanuja |
5 |
Equal Second |
Under 8 Boys |
|
177 |
|
P A Oditha Akash |
5 |
Equal Second |
Under 8 Boys |
|
|
|
|
|
|
|
|
age group U10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
54 |
|
W A O D
Wijesinghe |
6 |
Equal Champion |
Under 10 Boys |
|
61 |
|
K G Gimantha
Gayasha Kiriella |
6 |
Equal Champion |
Under 10 Boys |
|
64 |
|
J S Aloka
Fernando |
6 |
Equal Champion |
Under 10 Boys |
|
67 |
|
I A Vithanage |
6 |
Equal Champion |
Under 10 Boys |
|
|
|
|
|
|
|
|
age group U12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
13 |
|
J A K Saranath
Nanayakkara |
7 |
Champion |
Under 12 Boys |
|
35 |
FM |
M Sasith Nipun
Piyumantha |
6½ |
1st Runner Up |
Under 12 Boys |
|
42 |
|
K A K P
Abhayarathne |
6 |
Equal Third |
Under 12 Boys |
|
44 |
|
H G Denuwan
Theekshana |
6 |
Equal Third |
Under 12 Boys |
|
58 |
|
Raveen Nimesh
Askey |
6 |
Equal Third |
Under 12 Boys |
|
68 |
|
Anjana Katugaha
Rathnayaka |
6 |
Equal Third |
Under 12 Boys |
|
72 |
|
C Sugith
Induwara |
6 |
Equal Third |
Under 12 Boys |
|
78 |
|
G A Lakindu
Chandira Perera |
6 |
Equal Third |
Under 12 Boys |
|
|
|
|
|
|
|
|
age group U15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
14 |
|
Chamath
Weerasinghe |
7 |
Equal Champion |
Under 15 Boys |
|
22 |
|
Ishara Kaveen |
7 |
Equal Champion |
Under 15 Boys |
|
31 |
|
D M G S
Dassanayake |
6½ |
2nd Runner Up |
Under 15 Boys |
|
|
|
|
|
|
|
|
best female |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
27 |
WIM |
S D Ranasinghe |
6½ |
Champion |
Best Female |
|
48 |
|
T B S H Bandara |
6 |
Equal Second |
Best Female |
|
60 |
|
H. Shashipraba
Gimhani |
6 |
Equal Second |
Best Female |
|
74 |
|
Thihansa
Sarathchandra |
6 |
Equal Second |
Best Female |
|
|
|
|
|
|
|
|
rating between
1800 and 1999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
9 |
|
Harsha
Madushanka |
7½ |
Champion |
Rating Category 1800 – 1999 |
|
11 |
|
Osheen De Silva |
7 |
Equal Second |
Rating Category 1800 – 1999 |
|
12 |
|
M A A H
Rathnayake |
7 |
Equal Second |
Rating Category 1800 – 1999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
rating between
1600 and 1799 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
18 |
|
T W Helik
Tribuwan |
7 |
Equal Champion |
Rating Category 1600 – 1799 |
|
20 |
|
Keeth M S
Jayasinghe |
7 |
Equal Champion |
Rating Category 1600 – 1799 |
|
23 |
|
A M B Ekanayake |
7 |
Equal Champion |
Rating Category 1600 – 1799 |
|
|
|
|
|
|
|
|
rating between
1000 and 1599 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
24 |
|
T T M D C T
Tennakoon |
6½ |
Equal Champion |
Rating Category 1000 – 1599 |
|
28 |
|
J A G Ganganath
Nanayakkara |
6½ |
Equal Champion |
Rating Category 1000 – 1599 |
|
32 |
|
Damika Anupama
Nanayakkara |
6½ |
Equal Champion |
Rating Category 1000 – 1599 |
|
34 |
|
W.A. Hansana
Malhara |
6½ |
Equal Champion |
Rating Category 1000 – 1599 |
|
37 |
|
R C P Jayasena |
6½ |
Equal Champion |
Rating Category 1000 – 1599 |
|
38 |
|
Kokila Prageeth
Punchihewa |
6½ |
Equal Champion |
Rating Category 1000 – 1599 |
|
39 |
|
L P P R Jayanka |
6½ |
Equal Champion |
Rating Category 1000 – 1599 |
|
|
|
|
|
|
|
|
rating between
0 and 999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
70 |
|
Ruchika Koojana
Imbulgala |
6 |
Champion |
Unrated Category |
|
99 |
|
H M J S Herath |
5½ |
Equal Second |
Unrated Category |
|
101 |
|
B K D Liyanage |
5½ |
Equal Second |
Unrated Category |
|
104 |
|
W L L L M M
Nethmi Bandara |
5½ |
Equal Second |
Unrated Category |
|
111 |
|
I Vilochana
Weraniyagoda |
5½ |
Equal Second |
Unrated Category |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Pts |
|
|
|
1 |
|
Kumar R.A.
Pradeep |
8½ |
India |
Champion |
Open |
2 |
|
Viman Bhagya |
8 |
Sri Lanka |
Equal Second |
Open |
3 |
CM |
P K U M
Jayasundara |
8 |
Sri Lanka |
Equal Second |
Open |
4 |
CM |
Mojitha Sathsara
Gunaratne |
7½ |
Sri Lanka |
Equal Fourth |
Open |
5 |
FM |
T S S Peiris |
7½ |
Sri Lanka |
Equal Fourth |
Open |
6 |
|
Isuru Alahakoon |
7½ |
Sri Lanka |
Equal Fourth |
Open |
7 |
CM |
Chandana
Wijekoon |
7½ |
Sri Lanka |
Equal Fourth |
Open |
8 |
|
Akila Kavinda |
7½ |
Sri Lanka |
Equal Fourth |
Open |
9 |
|
Gihan De Silva |
7 |
Sri Lanka |
Equal Ninth |
Open |
10 |
|
K P R N
Samaranayake |
7 |
Sri Lanka |
Equal Ninth |
Open |
11 |
FM |
Chinthaka Anurud
Galappaththi |
7 |
Sri Lanka |
Equal Ninth |
Open |
12 |
|
Subash Lasitha |
7 |
Sri Lanka |
Equal Ninth |
Open |
13 |
|
C Lamahewa |
7 |
Sri Lanka |
Equal Ninth |
Open |
14 |
|
Asela Prabajith |
7 |
Sri Lanka |
Equal Ninth |
Open |
15 |
|
W G Chinthaka
Mendis |
6½ |
Sri Lanka |
Equal Fifteenth |
Open |
16 |
|
J.M. Marlon P.
Fernando |
6½ |
Sri Lanka |
Equal Fifteenth |
Open |
17 |
|
S R Gunasinghe |
6½ |
Sri Lanka |
Equal Fifteenth |
Open |
18 |
|
Lakshitha Randil |
6½ |
Sri Lanka |
Equal Fifteenth |
Open |
19 |
|
P D Senanayaka |
6½ |
Sri Lanka |
Equal Fifteenth |
Open |
20 |
|
D M Nilanga De
Silva |
6½ |
Sri Lanka |
Equal Fifteenth |
Open |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|