Results of the Golden Square Individual Chess Tournament 2011 (Under 12,13,14,15,17 & 20 Girls)

Under 12 Girls
First Place - Aishwarya Kulatilleke Gothami Balika Vidyalaya
Second Place - Malsha Sathyani Liyanage Gothami Ballika Vidyalaya
Third Place - Nethmi Amaya Fernando Musaeus College
Fourth Place - K.A. Sachini Niranjala Rathnavali Balika Vidyalaya
Fifth Place - K.M.D. Nimesha Sanduni Girls High School
Sixth Place - M. Kavisha Kumudumali St. Paul’s College
Seventh Place - P.Adithya Shenali Peiris Moratu Maha Vidyalaya
Eight Place - Ishini Udara Bomiriya Central College
Ninth Place - P. Gimhani Rathnavali Balika Vidyalaya
Tenth Place - S.M.S.U. Subasinghe Vidura College
Under 13 Girls
First Place - Nellunika Methmani Anula Vidyalaya
Second Place - Yasasmi Gamage Visakha Vidyalaya
Third Place - K.G.M.T. Mahanama Girl’s High School
Fourth Place - Madhusha HarshaniJayalatharachchi Gothami Balika Vidyalaya
Fifth Place - Ranali Jithara Piyathilake Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya
Sixth Place - Pumala Irudini Seneviratne Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya
Seventh Place - Sanduni Piyumika Jayawardena Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya
Eight Place - Dinuki Semini N. Gunasekara Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya
Ninth Place - Sisuri Nisalka Peiris Girl’s High School
Tenth Place - Thamesha Aroshani Perera Panadura Balika Vidyalaya
Under 14 Girls
First Place - Amithma Kariyawasam Visakha Vidyalaya
Second Place - Prabha Dhananjani Anula Vidyalaya
Third Place - J.D. Helani Samudurie Anula Vidyalaya
Fourth Place - Sandali Bhagya Samudra Devi Balika Vidyalaya
Fifth Place - S. Samadhi Nirmani Samudradevi Balika Vidyalaya
Under 15 Girls
First Place - Kushni Amanda Buddhist Girl’s College
Second Place - Niroshi Nanayakkara St. Lawrences Convent
Third Place - Sachini Ishanka Dewmini Princess of Wales’ College
Fourth Place - Moksha Samashi Buddhist Girl’s College
Under 17 Girls
First Place - Udara Nethmi Perera Girl’s High School
Second Place - Thamari Dhanushka Rathnavalli Balika Vidyalaya
Third Place - Kaushalya Erandathi Rathnavali Balika Vidyalaya
Fourth Place - B.H.K. Lakmali Perera Mahamaya Balika Vidyalaya
Fifth Place - K. Ishani Prasanthika (Merit Certificate) St. Joseph’s Girl’s School, Nugegoda
Sixth Place - Fathima Hajara Rahim (Merit Certificate) Buddhist Girls’ College
Under 20 Girls
First Place - Lakshani Pathirana Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya
Second Place - Thilini Maliga Herath Gothami Balika Vidyalaya
Third Place - Chamari Shashikala Madhushani St. Joseph’s Girls School, Nugegoda
Fourth Place - Nethmi Amaya Bamunuge Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya
Fifth Place - Salani Wickramasingha Sirimavo Bandaranaike Vidyalaya
Sixth Place - G.F. Junaideen( Merit Certificate ) Rathnavali Balika Vidyalaya
Seventh Place - Dhanushka Dillrukshi (Merit Certificate ) Rathnavali Balika Vidyalaya
Eight Place - Maneesha Darshani Muthuweera St.Joseph’s College, Nugegoda
( Merit Certificate )
Back to the Home Page