Results of the Golden Square Individual Chess Tournament 2011 (Under 12,13,14,15,17 & 20 , Boys)

Under 12 Boys
First Place - T.G.H. Keshan Royal College
Second Place - S. Sanjey S. Thoamas’College
Third Place - Vishwa Oshada Karunaratne D.S. Senanayake College
Fourth Place - Disal Subasinghe Vidura College
Fifth Place - Dinuka Thejan Wimalasuriys Ananda College
Sixth Place - Isuru Deshan Wimalarathna Mahanama College
Seventh Place - Eshan Madawa Perera Vidura College
Eight Place - Chanchana Kandegedara Sussex College
Ninth Place - M.T.D. Renuja Wishwajith Thurstan College
Tenth Place - Dinuka Perera St. Peter’s College
Under 13 Boys
First Place - S.K.A.D. Janith Malinda Taxila College
Second Place - Aswin Kulatilleke Ananda College
Third Place - L.R. Rathnayake Ananda College
Fourth Place - Harith Ratnayake Ananda College
Fifth Place - D.M. Hiruna Uthuranga Nalanda College
Sixth Place - Ravindu Yasinthaka Heenwella Nalanda College
Seventh Place - Pasan Menaka Weerapura Carey College
Eight Place - D.K. Chirantha Menuka Science College
Ninth Place - D. Kavishka Dilshan Bomiriya Central College
Tenth Place - P.P. Dhanushka Deshan Bomiriya Central College
Under 14 Boys
First Place - J.S. Paul S. Thomas’ College
Second Place - M.K. Kavinda Gayan Kottawa Dharmapala Vidyalaya
Third Place - M.P. Ranaweera Nalanda College
Fourth Place - M.D.C. Gunasena S. Thomas’ College
Fifth Place - H.G.D. Madushanka Veluwana College
Sixth Place - W.A. Melan Hansaka Prince of Wales College
Seventh Place - J.J. Kamalaanujan S. Thomas’ College
Eight Place - Bharatha Gunasena Gateway College
Ninth Place - C.T.B.M. Fernando St. Sebastian’s College
Tenth Place - Yathidu Arangala Gateway College
Under 15 Boys
First Place - Sajith Chathuranga De Silva Moratu Maha Vidyalaya
Second Place - H.M. Jayashan Malintha Asoka Vidyalaya
Third Place - Ruchira Mendis Rawathawatta Methodhist College
Fourth Place - Devin De Silva Ananda College
Fifth Place - Shanil Arjuna St. Peter’s College
Sixth Place - U.G. Samira Maduranga Rawathawatta Methodhist College
Seventh Place - Thejake Goonewardena St. Peter’s College
Eight Place - Ruwantha Lakshan Rawathawatta Methodhist College
Ninth Place - Tulan Perera St. Peter’s College
Tenth Place - Tharindu Devinda Nalanda College
Under 17 Boys
First Place - A. Wasantha Gunawardana Ananda Sashtralaya, Kotte
Second Place - W.A. Poojan Dilhara Ananda Sashtralaya, Kotte
Third Place - Sahan Madusha Perera Ananda Sashtralaya, Kotte
Fourth Place - S.L. Gunasekera S. Thomas’ Prep. School
Fifth Place - D.J.K. Serasinghe (Merit Certificate) S. Thomas’ Prep. School
Sixth Place - Sathsara Kanishka Yapa (Merit Certificate) Rawathawatta Methodhist College
Under 20 Boys
First Place - K.A. Akalanka Udara Thursatan College
Second Place - Parameswaran Prashanth Hindu College
Third Place - Nuwan Madushanka Thurstan College
Fourth Place - Buddishan Fernando Prince of Wales College
Fifth Place - Samith Dilshan ( Merit Certificate ) Thurstan College
Sixth Place - Jalitha Kasun Jayaratne ( Merit Certificate) Thurstan College
Back to the Home Page