Rank Title Name Pts Place Category
344   R L Mihini B Liyanage 3 Champion Under 6 Girls
age group F08
Rank   Name Pts
179   W A Vinoli Onethra Withanarachchi 5 Equal Champion Under 8 Girls
184 WCM R M Dinithi Panchali Rathnayake 5 Equal Champion Under 8 Girls
225   I M T S Gunawardena 4 2nd Runner Up Under 8 Girls
age group F10
Rank   Name Pts
117   Ashvini Pavalachandran 5 Champion Under 10 Girls
142   Thenugi Dilanya Jayasinghe 5 Equal First Under 10 Girls
165   Tharusha Samadhi Dassanayake 5 Equal First Under 10 Girls
168   H K T Dewnethmie Dahampriya 5 Equal First Under 10 Girls
age group F12
Rank   Name Pts
52   Sandili Kanishka Udagedara 6 Equal Champion Under 12 Girls
55   Roshell Nathasha Askey 6 Equal Champion Under 12 Girls
100   W A D Sumudu Wijesinghe 5 Equal Third Under 12 Girls
106   W P Voji Nimla Pathirana 5 Equal Third Under 12 Girls
112   Sandaruwi M Vithanage 5 Equal Third Under 12 Girls
115   D D M R G K Dissanayake 5 Equal Third Under 12 Girls
age group F15
Rank   Name Pts
56   I M T M Gunawardana 6 Equal Champion Under 15 Girls
63   P A R R Nonis 6 Equal Champion Under 15 Girls
73   M A D Maheshika Madurapperuma 6 Equal Champion Under 15 Girls
age group U06
Rank   Name Pts
250   R A S C Ranasinghe 4 Champion Under 6 Boys
312   Disara Thennakoon 3 Equal Second Under 6 Boys
320   Navinu Weerasooriya 3 Equal Second Under 6 Boys
321   R A K K Rajapakshe 3 Equal Second Under 6 Boys
age group U08
Rank   Name Pts
110   Senila Amaneth Gunarathne 5 Champion Under 8 Boys
172   Dewsara Thanuja 5 Equal Second Under 8 Boys
177   P A Oditha Akash 5 Equal Second Under 8 Boys
age group U10
Rank   Name Pts
54   W A O D Wijesinghe 6 Equal Champion Under 10 Boys
61   K G Gimantha Gayasha Kiriella 6 Equal Champion Under 10 Boys
64   J S Aloka Fernando 6 Equal Champion Under 10 Boys
67   I A Vithanage 6 Equal Champion Under 10 Boys
age group U12
Rank   Name Pts
13   J A K Saranath Nanayakkara 7 Champion Under 12 Boys
35 FM M Sasith Nipun Piyumantha 6 1st Runner Up Under 12 Boys
42   K A K P Abhayarathne 6 Equal Third Under 12 Boys
44   H G Denuwan Theekshana 6 Equal Third Under 12 Boys
58   Raveen Nimesh Askey 6 Equal Third Under 12 Boys
68   Anjana Katugaha Rathnayaka 6 Equal Third Under 12 Boys
72   C Sugith Induwara 6 Equal Third Under 12 Boys
78   G A Lakindu Chandira Perera 6 Equal Third Under 12 Boys
age group U15
Rank   Name Pts
14   Chamath Weerasinghe 7 Equal Champion Under 15 Boys
22   Ishara Kaveen 7 Equal Champion Under 15 Boys
31   D M G S Dassanayake 6 2nd Runner Up Under 15 Boys
best female
Rank   Name Pts
27 WIM S D Ranasinghe 6 Champion Best Female
48   T B S H Bandara 6 Equal Second Best Female
60   H. Shashipraba Gimhani 6 Equal Second Best Female
74   Thihansa Sarathchandra 6 Equal Second Best Female
rating between 1800 and 1999
Rank   Name Pts
9   Harsha Madushanka 7 Champion Rating Category 1800 1999
11   Osheen De Silva 7 Equal Second Rating Category 1800 1999
12   M A A H Rathnayake 7 Equal Second Rating Category 1800 1999
rating between 1600 and 1799
Rank   Name Pts
18   T W Helik Tribuwan 7 Equal Champion Rating Category 1600 1799
20   Keeth M S Jayasinghe 7 Equal Champion Rating Category 1600 1799
23   A M B Ekanayake 7 Equal Champion Rating Category 1600 1799
rating between 1000 and 1599
Rank   Name Pts
24   T T M D C T Tennakoon 6 Equal Champion Rating Category 1000 1599
28   J A G Ganganath Nanayakkara 6 Equal Champion Rating Category 1000 1599
32   Damika Anupama Nanayakkara 6 Equal Champion Rating Category 1000 1599
34   W.A. Hansana Malhara 6 Equal Champion Rating Category 1000 1599
37   R C P Jayasena 6 Equal Champion Rating Category 1000 1599
38   Kokila Prageeth Punchihewa 6 Equal Champion Rating Category 1000 1599
39   L P P R Jayanka 6 Equal Champion Rating Category 1000 1599
rating between 0 and 999
Rank   Name Pts
70   Ruchika Koojana Imbulgala 6 Champion Unrated Category
99   H M J S Herath 5 Equal Second Unrated Category
101   B K D Liyanage 5 Equal Second Unrated Category
104   W L L L M M Nethmi Bandara 5 Equal Second Unrated Category
111   I Vilochana Weraniyagoda 5 Equal Second Unrated Category
Rank   Name Pts
1   Kumar R.A. Pradeep 8 India Champion Open
2   Viman Bhagya 8 Sri Lanka Equal Second Open
3 CM P K U M Jayasundara 8 Sri Lanka Equal Second Open
4 CM Mojitha Sathsara Gunaratne 7 Sri Lanka Equal Fourth Open
5 FM T S S Peiris 7 Sri Lanka Equal Fourth Open
6   Isuru Alahakoon 7 Sri Lanka Equal Fourth Open
7 CM Chandana Wijekoon 7 Sri Lanka Equal Fourth Open
8   Akila Kavinda 7 Sri Lanka Equal Fourth Open
9   Gihan De Silva 7 Sri Lanka Equal Ninth Open
10   K P R N Samaranayake 7 Sri Lanka Equal Ninth Open
11 FM Chinthaka Anurud Galappaththi 7 Sri Lanka Equal Ninth Open
12   Subash Lasitha 7 Sri Lanka Equal Ninth Open
13   C Lamahewa 7 Sri Lanka Equal Ninth Open
14   Asela Prabajith 7 Sri Lanka Equal Ninth Open
15   W G Chinthaka Mendis 6 Sri Lanka Equal Fifteenth Open
16   J.M. Marlon P. Fernando 6 Sri Lanka Equal Fifteenth Open
17   S R Gunasinghe 6 Sri Lanka Equal Fifteenth Open
18   Lakshitha Randil 6 Sri Lanka Equal Fifteenth Open
19   P D Senanayaka 6 Sri Lanka Equal Fifteenth Open
20   D M Nilanga De Silva 6 Sri Lanka Equal Fifteenth Open